آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود ؟

آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود ؟

کامپوزیت ها لایه های نازک رزین هستند که روی دندانها قرار میگیرند . معمولا افرادی که قصد انجام کامپوزیت را دارند . دنبال تحقیق و کسب اطلاع در مورد این روش زیبایی می باشند . آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود ؟ عمر مفید کامپوزیت چقدر است ؟ ماندگاری کامپوزیت ؟ و رنگ کامپوزیت ؟

سوالاتی که برای کسب اطلاع و دانش بیشتر عزیزان زیبا جو به آن می پرداریم :

کلینیک دندانپزشکی آریانا  خدمات زیبایی و درمانی مختلفی انجام میدهد و از جمله افتخارات این کلینیک مشتری مداری می باشد .

استفاده از مواد مرغوب و کیفیت های بالا و برندهای معروف و دقت و کیفیت در انجام کار از جمله افتخارات آریانا می باشد.

طراحی لبخند و داشتن دندانهای منظم و یکدست ، طرفداران بسیاری را این روزها پیدا کرده است .

کامپوزیت یکی از این روشهای زیبایی می باشد که محبوب و پر طرفدار می باشد .

اما آیا آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود ؟

در پاسخ این سوال باید عرض کنم خیر 

  • کامپوزیت ها لایه های نازکی از رزین هستند که توسط دندانپزشک روی دندانها گذاشته می شوند و در این روش نیازی به تراش مینای دندانها نیست.
  • کامپوزیت ها مواد رزین هستند که برای پر کردن پوسیدگی دندانها استفاده میشوند و کاملا بر عکس برای استحکام و تقویت دندانها نیز مفید هستند. همچنین از پیشرفت پوسیدگی دندانها جلوگیری میکنند.
  • رزین های کامپوزیت کاملا با دهان و دندان شما سازگار می باشد .

در چه صورت کامپوزیت موجب پوسیدگی دندانها میشود؟

همانطور که در بالا ذکر شد در کامپوزیت نیازی به تراش دندان ها نیست و  کامپوزیت ها برای پر کردن پوسیدگی دندانها مناسب می باشند .اما گاهی اوقات کامپوزیت ها باعث پوسیده شدن دندانها میشوند که دلایل آن را در زیر ذکر میکنیم :

  • عدم رعایت بهداشت دندانها و دهان

رعایت بهداشت دهان و دندان علاوه بر سلامت دندانها به سلامت و ماندگاری کامپوزیت ها نیز کمک می کند . اگر میخواهید  هم دندانهای سالم و هم کامپوزیت سالم  داشته باشید . باید دندانهای خود را مرتبا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید . تا از جمع شدن باکتری اطراف کامپوزیت جلوگیری شود .

  • جمع شدن پلاک (ذرات ریز غذا ) در اطراف کامپوزیت

عادات بد غذایی و سیگار کشیدن و خوردن غذاهای اسیدی همگی به پوسیدگی دندان و کامپوزیت کمک میکند .  اگر همچین عادت هایی دارد سعی کنید این عادات را  کم کم  کنار بگذارید و یا ترک کنید و همچنین حتما  بعد از خوردن غذاهای اسیدی و یا قهوه و شکلات های تلخ و قهو ه ای رنگ و یا غذاهای رنگی  مانند پفک و … که باعث تغییر رنگ دندانها و کامپوزیت میشودن حتما نخ دندان و مسواک استفاده کنید .

عدم رسیدگی و بی توجهی به  دندانها ماندگاری کامپوزیت را کاهش میدهد و موجب پوسیدگی دندانها میشود.

  • عدم ترمیم و یا تعویض کامپوزیت ها

طول عمر کامپوزیت ها نسبت به لمینت سرامیکی کمتر می باشد. استحکام کامپوزیت دندان در برابر  لمینت سرامیک  کمتر است و کامپوزیت ها استحکام  لمینت را در برابر ضربه و فشار ندارد .  اما بهتر است سالی یکبار برای پولیش و  معاینه به دندانپزشک مراجعه نمایید. (البته افرادی که دچار دندان قروچه هستند یعنی دندانهای خود را بهم فشار میدهند.) بهتر است سالی یکبار به دندانپزشک مراجعه نمایند و اگر نیاز بود کامپویت ها را ترمیم کنند . تا باکتری ها اطراف کامپوزیت تجمع نکنند و از پوسیدگی کامپوزیت جلوگیری شود .

 

  • آلرژی داشتن به کامپوزیت و یا چسب ان

آلرژی داشتن لثه ها به مواد کامپوزیت که همره با خونیزی تورم و یا قرمزی لثه ها می باشد یکی از دو نوع آلژی به کامپوزیت می باشد. که بلافاصله پس از کاشت کامپوزیت روی دندانها مشاهده میشود .

دومین نوع آلرژی  حساسیت و آلرژی به چسب و مواد کامپوزیت می باشد که با تاخیر ابل مشاهده می باشد و ممکن اسا چند ماهی طول بکشد. این نوع آلرژی اگر بموقع به دندانپزشک مراجعه نکنید باعث آسیب و پوسیدگی دندانها میشود .

 

پس از انجام کامپوزیت در صورت پوسیدگی دندان آیا امکان برداشتن کامپوزیت وجود دارد ؟

این موضوع در وحله اول بسته به مهارت دندانپزشک دارد .  معوملا کامپوزیت را روی دندان براحتی میتوان برداشت اما باید این کار  توسط دندانپزشک صورت گیرد .

البته نا گفته نماند بعد از  برداشتن کامپوزیت دندانهای پوسیده ممکن است باعث حساسیت در دندانها شود و بهتر است بعد از برداشتن آن مجددا با کامپوزیت و یا  لمینت سرامیکی  پوشانده شود.

عمر کامپوزیت دندان چقدر است ؟

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان بسیار با اهمیت می باشد . اما په کارهایی باید انجام دهیم تا ماندگاری کامپوزیت بیشتر شود  .هر عمل و یا هر کار زیبایی روی دندان نیاز به مراقبت های بعد دارد . که ما در مقاله زیر به توضیح مفیدی در این مورد پرداختیم .

عمر کامپوزیت چقدر است ؟

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است؟

همه ما می دانیم که لبخندمان مهم ترین چیزی است که می توانیم برای زیباتر کردن چهره خودمان از آن کمک بگیریم. تغییر رنگ دندان ها، عدم وجود نظم در دندان ها، بهم ریختگی و یا افتادن دندان های مختلف، می توانند باعث کاهش زیبایی چهره شما شوند. چون قطعا این عوامل روی زیبایی لبخند شما تاثیر می گذارند.
طراحی لبخند مجموعه ای از کارهای مختلف است که می تواند به شما کمک کند تا زیبایی چهره خودتان را با یک لبخند دلنشین حفظ کنید. در این روش، از مجموعه روش های زیبایی برای بهبود لبخند در چهره خانم ها و آقایان استفاده می شود.

اما چه افرادی مناسب و کاندیدای کامپوزیت می باشند و شرایط سنی مناسب برای خانم ها و آقایان چقدر است ؟

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است؟
معرفی خدمات زیبایی در آریانا

 

آریانا با سالها تجربه در زمینه خدمات زیبایی و درمانی از محبوبیت بالایی بین زیباجویان و افراد برخوردار می باشد .

 

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل