کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

ایمپلنت دندان، درمانی موفق جهت جایگزین کردن دندان طبیعی انسان است که با مراقبت صحیح، در طولانی مدت اسحتکام خود را حفظ می کند. اما سوالی که پیش می آید کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

همه ما دوست داریم که دندان هایی سالم و سفید داشته باشیم. اما گاهی مشکلی در دندان پیش می آید که ظاهر یا ریشه آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در این صورت ما مجبور به کشیدن یا حذف دائمی آن دندان می شویم. برای برطرف کردن این مشکل، پزشکان از یک جایگزین مصنوعی به نام ایمپلنت دندان استفاده می کنند. ایمپلنت یا کاشت روشی مطمئن و موفقیت آمیز برای بازگرداندن زیبایی به دهان هر فردی می باشد. جنس ایمپلنت از تیتانیوم است که با کمک عمل جراحی در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود.
با مراقبت درست، ایمپلنت دندان می تواند همچون یک جز طبیعی در درازمدت استحکام خود را حفظ کند. البته ممکن است برخی به دلیل نداشتن آگاهی کافی، تصوری غلط از ایمپلنت داشته باشند. یا حتی به این فکر کنند که چقدر جراحی فک برای کاشت دندان می تواند طاقت فرسا باشد.

 ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟

ایمپلنت دندان مانند تمامی جراحی ها برای برخی از افراد خاص، محدودیت دارد. در صورتی که یکی از موارد زیر شامل شما می شود، نباید جراحی ایمپلنت را انجام دهید.
• کسانی که از داروهای مشتقات بیس فسفونات استفاده می کنند.
• افرادی که قدرت یا انسجام کافی در فک یا استخوان های دهانیشان وجود ندارد.
• کسانی که شیمی درمانی می شوند یا سابقه رادیو تراپی زیادی دارند.
• افرادی که دارای بیماری پوکی استخوان می باشند.
• دخانیات و مصرف مواد مخدر نیز از موفقیت درمان حاصل از ایمپلنت جلوگیری می کند.

آیا من می توانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟

اگر می خواهید از یک جایگزین مطمئن برای دندان خود استفاده نمایید، کاشت دندان راه حل مناسبی است. اما ممکن است برای شما سوال شود که آیا همه می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟ در این خصوص باید بدانید که تمامی افراد پس از ۱۸ سال امکان انجام ایمپلنت را دارند. وجود استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت و برخورداری از سلامت دهان لازمه انجام کاشت است. حتی در صورتی که استخوان شما تحلیل رفته باشد، این مشکل با پیوند استخوان حل می گردد.

کاشت ایمپلنت دندان بعد از چند سال ؟

کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی ماسب نیست؟
کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی ماسب نیست؟

ایمپلنت دندان از چه اجزائی تشکیل می شود؟

برای ساخت ایمپلنت دندان باید از موادی سازگار استفاده شود. تیتانیوم و زیرکونیا می توانند گزینه هایی خوبی برای داشتن ایمپلنتی سازنده باشند. چرا که بدن آن ها را به عنوان مهاجم در نظر نمی گیرد و پس نمی زند. در ادامه اجزای ایمپلنت دندانی به همراه توضیحی خلاصه خدمت شما ارائه شده است.
• پست یا فیکسچر: قطعه ای مخروطی شکل از جنس آلیاژ تیتانیوم و زیرکونیا است. این قطعه دارای شیارهای میکروسکوپی و ریز می باشد. فیکسچر بسیار شبیه به ریشه دندان است.
• کاوراسکرو: این قطعه برای جلوگیری از ورود خون یا باکتری بر روی فیکسچر نصب می گردد.
• اباتمنت: قطعه ای کوچک و شبیه به پیچ می باشد که جای آن روی خط لثه است. تاج دندان به کمک اباتمنت بر روی فیکسچر قرار می گیرد.
• پل یا تاج دندان: قطعه ای شبیه به دندان انسان است که در انتها روی اباتمنت قرار خواهد گرفت.
• هیلینگ اباتمنت: به کمک این قطعه، بافت لثه در اطراف ایمپلنت بهتر شکل می گیرد. همچنین باعث می شود که اجسام بیرونی به درون ایمپلنت دندان نفوذ نکنند.

ایمپلنت در شیر دهی

مادران زیادی نگرانند که آیا در دوران شیردهی میتوانند کارهای زیبایی و درمانی روی دندانهای خود انجام دهند و یا خیر .

استفاده از داروها ی بی حسی و آنتی بیوتیک ها و ضد درد و ضد التهاب آیا تاثیری در شیر دهی انها دارد یا خیر ؟ معمولا این داروها بر کیفیت و کمیت شیر مادر تاثیری ندارد اما ممکن است پزشک از شما بخواهد که زمان شیر دهی خود را به تاخیر بیندازید .

هزینه ایمپلنت دندان 

اینکه بتوان قیمت دقیقی برای ایمپلنت دندان تعیین نمود، امکان پذیر نیست. چرا که با توجه به نوع کار هر دندانپزشک ممکن است هزینه کاشت متفاوت باشد. بهترین راه تشخیص قیمت ایمپلنت دندان، معاینه توسط دندانپزشک می باشد. به طور کلی می توان آن را جزو درمان های گران قیمت دهان در نظر گرفت. هزینه حدودی کاشت برای هر دندان بین ۵ الی ۱۰ میلیون تخمین زده می شود. البته در صورتی که نیاز به پیوند استخوان داشته باشسد، هزینه افزایش خواهد یافت. به طور کلی مواردی که در تعیین هزینه ایمپلنت اثرگذار خواهند بود، در ادامه ذکر شده است.
• هزینه های عکسبرداری و آزمایش
• تعداد ایمپلنت
• یک یا دو مرحله ای بودن جراحی
• نوع روکش تاج و اباتمنت
• جنس ایمپلنت به کار برده شده
• احتیاج یا عدم نیاز به پیوند استخوان
• هزینه خریداری دارو و مواد درمانی

۲۰ پرسش و پاسخ ایمپلنت دندان  در مقاله کلینیک دندانپزشکی آریانا

کلینیک دندانپزشکی آریانا با داشتن متخصصین دندانپزشک مجرب در قالب یک مرکز دندانپزشکی، ارائه کننده کلیه خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی شامل : ترمیمی و زیبایی، درمان ریشه، جراحی، ایمپلنت ، طراحی لبخند ، کامپوزیت ، لمینت ،لیفت لثه ، روکش دندان و…. با جدیدترین تکنولوژی و متد روز دنیا ، یکی از مجهز ترین کلینیک های دندانپزشکی در سطح ایران می باشد.

خدمات آریانا

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل