قیمت لمینت دندان طلا

قیمت لمینت دندان طلا

در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آریانا قصد داریم تا با پرداختن به موضوع لمینت دندان طلا و قیمت لمینت دندان طلا  این روکش‌ زیبا، اطلاعات مهم و پرکاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در مقالات پیشتر از اریانا به توضیحات مفصل راجب به لمینت دندان چیست و انواع لمینت دندان پرداخیم :

لمنیت دندان نوعی روکش می باشد برای پوشانندن عیب های دندان مانند لب پر شدن دندانها ، شکستگی دندانها و فرسوده و پوسیده شدن و همچنین لکه شدن دندانها .

قیمت لمینت دندان بسته به تعداد واحد دندان  و نوع لمینت و بسیاری موارد دیگر مانند جنس ان ( برای مثال طلا) متفاوت می باشد.

در مقاله ای به توضیحات مفصل در خصوص تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان پرداختیم تا عزیزان بیشتر و بهتر تفاوت ها را درک کنند و قبل از مراجعه به کلینیک  اطلاعات زیادی داشته باشند و با این موارد اشنایی داشته باشند. در ادامه با لمینت طلا بیشتر اشنا میشویم :

عکس لمینت دندان طلا
لمینت دندان طلا

لمینت‌هایی از جنس طلا

شاید تاکنون افرادی با دندان‌هایی از جنس طلا دیده باشید. این دندان‌های طلا که امروزه جای خود را به لمینت دندان طلا داده‌اند، در گذشته نماد ثروتمند بودن افراد بودند. ماندگاری بالا و دوام بسیار زیاد این دندان‌ها در برابر فشار زیاد سبب شد تا بسیاری از دندانپزشکان در فکر ایجاد روکشی از جنس طلا باشند. این روکش‌ها شکستگی دندان‌ها را برطرف می‌کنند. از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کنند. در جاهایی که کانال ریشه‌ی دندان از بین رفته است، می‌توانند ساختار ریشه را ترمیم کنند. از این ماده همچنین می‌توان برای پر کردن حفرات و رفع بدشکلی‌های دندان‌ها نیز استفاده کرد.

این نوع لمینت دندان از طلا، آلیاژ طلا و یا ترکیبی از طلا و چینی(PFM) ساخته می‌شود. مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار و سایش‌های شدید دارند. کمتر دچار شکستگی می‌شوند و ماندگاری بالایی دارند. به علت رنگ طلایی یا سفید خود، معمولا برای ترمیم تاج دندان‌های آسیاب و پرمولر استفاده می‌شوند. هرچند که برخی افراد تمایل دارند تا از این لمینت‌ها حتی برای دندان‌های جلویی خود نیز استفاده کنند.

 قیمت لمینت دندان طلا ۱۴۰۱

استفاده از این لمینت‌ها علاوه بر مزایای فراوان، عوارض جانبی نیز به دنبال دارد. به عنوان مثال:

 1.  تورم و قرمزی لثه.
 2.  ایجاد برخی ضایعات در دهان.
 3.  ایجاد واکنش‌های آلرژیک در برخی افراد(خشکی دهان، پوسته پوسته شدن، خارش و حتی ایجاد کهیر و تاول).
 4.  سایش دندان‌های روبروی لمینت.

قیمت لمینت دندان طلا، با توجه به قیمت طلا در بازار و همچنین مقدار طلای مورد استفاده، متفاوت است. به ازای هر واحد لمینت، حداقل ۱.۵ (برای دندان‌های جلویی) و حداکثر ۲.۵ گرم طلا(برای دندان‌های آسیاب) نیاز است. از آنجایی که قیمت نهایی آنها تفاوت چندانی با لمینت‌های سرامیکی ندارد، آنچنان گران‌قیمت نیستند. اما بهتر است با کلینیک دندانپزشکی مورد نظر تماس بگیرید و از جدیدترین قیمت‌های آنها مطلع شوید.

کامپوزیت طلایی دندان

کامپوزیت یکی دیگر از روکش های  دندان می باشد . همانطور که در بالا ذکر شد روکش های دندان مانند کامپوزیت و لمینت دندان برای محافظت از دندان ، سفید شدن دندانها و یکدست و مرتب شدن دندانها و همچنین پوشاندن مشکلات و عیب های دندان همچون پوسیدگی ف لکه های زرد و قهو های روی دندان ، شکستگی و لب پر شدن می باشد .

اما طلا وازه ای که نشان دهنده ثروت می باشد . بسیاری از افراد علاقمند به داشتن روکش های دندان طلا می باشند . روکش سفسد و یا طلایی (زرد رنگ ) از جنس طلا.

همچنین بسیاری لفراد بدنبال نگین هایی از جنس طلا بروی دندانها ی خود می باشند .

ایمپلنت دندان طلا کلینیک دندانپزشکی آریانا
روکش دندان طلا
قیمت روکش دندان طلا

قیمت یکی از بحث بر انگیز ترین گزینه ها در زیبایی دندان می باشد . قیمت طرح لبخند و قیمت کامپوزیت دندان طلا و قیمت لیفت لثه و …. که در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی اریانا به قیمت کامپوزیت دندان طلا می پرداریم .

قیمت طلا در اولین مرحله بستگی به میزان و مقدار گرم طلای استفاده شده دارد . دستمزد دندان پزشک در مرحله دوم سنجیده میشود .

قیمت طلا بسته به بازار و نرخ طلای روز دارد .

وزن دندان طلا

وزن دندان طلا آنچه تخمین زده شده است حداقل ۱.۵ (برای دندان‌های جلویی) و حداکثر ۲.۵ گرم طلا(برای دندان‌های آسیاب) نیاز است.

اما بهترین گزینه برای اطلاعات شما دندانپزشک شما می باشد .

قیمت کاشت دندان طلا

کاشت دندانها بصورت دائمی گزینه ای است که خیلی افراد آن را انتخاب میکنند . اما برای کاشت دندان باید کاندید کاشت باشید . معمولا از لیمنت و کامپوزیت برای مشکلات کوچک استفاده میشود و دندان خود شخص در دهان او سالم است اما دچار آسیب هایی همچون لب پر شدن و شکستگی های جزئی شده است .

کاشت دندان میتواند شامل ایمپلنت دندان و پروتزهای متحرک و دائم دندان باشد که همانطور که ذکر د شخص باید کاتدید این موارد باشد .

در مقاله ایمپلنت دندان و پروتز دندان بطور مفصل  توضیحات لازم داده شده است .

ایمپلنت دندان طلا

ایمپلنت دندانها نوعی ریشه مصنوعی دندانها است که برای نگه داشتن تاج دندان یا پل جایگزین، در فک فرد قرار می گیرد. در واقع ایمپلنت های دندانی ساختارهایی مصنوعی هستند که جراح دندان در استخوان فک فرد قرار می دهد. اگر فردی یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، ممکن است به ایمپلنت نیاز داشته باشد.

افرادی که تمایل به گذاشتن ایمپلنت از نوع طلا را دارند میتوانند با مشورت با دندناپزشک خود اقدام به گذاشتن ایمپلنت دندان طلا بکنند.

قیمت ایپلنت طلا در اولین مرحله بسته به گرم طلای استفاده شده می باشد که نرخ گرم طلا بروز محاسبه می گردد. در دومین مرحله دستمزد دندانپزشک مطرح می باشد.

مزایا و معایب روکش  دندان طلا
 • روکش های طلا مقاومت بالایی دارند و در برابر ضربه مستحکم تر می باشند .
 • کمتر در معرض شکستگی و لب پر شدن قرار دارند .
 • روکش های طلا کمترین آسیب را به دندانها می رسانند .
 • طول عمر و ماندگاری بالایی دارند.
 • از دندانها در برابر پوسیدگی محافظت می کنند.
معایب
 • قیمت بالا یی دارند.
 • احتمال آلرژی فرد به فلز وجود دارد .

روکش های طلا معایب چندانی ندارند و لی بر عکس مزایای زیادی دارند . اگر فردی نسبت به فلز و بخصوص فلز طلا حساسیت و آلرژی داشته باشد ممکن است در دهان او نیز این حساسیت ایجاد شود .

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل