معایب لیفت لثه چیست؟

معایب لیفت لثه چیست؟

معایب لیفت لثه چیست؟ لیفت لثه یکی از کارهای زیبایی است که برای داشتن چهره زیباتر و لبخند هالیودی انجام می گیرد . اما هر کدام از عمل های زیبایی و یا خدمات زیبایی چه در دندانپزشکی و چه در دیگر رشته های زیبایی پزشکی دارای یکسری مزایا و معایب می باشد . در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آریانا به بیان عوارض و معایب لیفت لثه می پردازیم :

 

اصلاح لثه

آیا لیفت لثه یک خدمت زیبایی شناختی است یا درمانی؟ ممکن است تصمیم بگیرید که به دندانپزشکی بروید تا لبخندی یکنواخت و زیبا داشته باشید. از سوی دیگر، ممکن است اختلالات مختلفی مانند: هیپرپلازی لثه، دندان قروچه یا رشد بیش از حد فک بالا داشته باشید. برای همه این موارد لیفت لثه توصیه می شود.

جراحی لثه یک عمل بی خطر است، به خصوص زمانی که با لیزر انجام شود. اما درست مانند سایر روش های جراحی، ممکن است عوارض جانبی ناشی از جراحی نیز به همراه داشته باشد.

معایب بالقوه جراحی لیفت لثه شامل موارد زیر است:

  • زمانی که بافت اضافی لثه را بر می دارید تا سطح بیشتری از دندان‌هایتان نمایان شود، احتمال ایجاد حساسیت برای دندان ها وجود دارد. همه دندان ها از هزاران منافذ ریز به نام توبول پوشیده شده اند که انتهای عصب را در خود جای می دهند. اگر آن منافذ پوشانده شده، به طور ناگهانی باز شوند، ممکن است کمی به دندان ضربه وارد کند. خوشبختانه، این حساسیت به مرور زمان بهبود میابد.
  • اگر در لیفت لثه، لثه بیش از حد برداشته شود، ممکن است ریشه دندان هایی که رنگ آنها با تاج دندان متفاوت است نمایان شود. که همین امر باعث از بین رفتن کامل مینای دندان می شود. در این صورت لایه بعدی دندان به نام عاج نمایان می شود. عاج بسیار حساس تر از مینای دندان است و بیشتر در معرض پوسیدگی است. در برخی از این موارد، لثه دوباره رشد می کند و می تواند آن را اصلاح کند در غیر این صورت بهتر است ریشه‌های دندان در معرض دید، با پیوند لثه یا نوعی از پرکننده‌های چسبنده کاملاً پوشانده شوند.

معایب لیفت لثه چیست؟

  • یکی دیگر از معایب احتمالی لیفت لثه این است که ممکن است لثه های شما به دلیل مسواک زدن بیش از حد تهاجمی یا استفاده از مسواک با موهای سفت شروع به عقب نشینی کند. همین امر سلامت دهان و دندان شما را به خطر می اندازد. باکتری ها ممکن است از بافت ضعیف لثه شما به عنوان نقطه ورودی برای تجمع در زیر لثه و دسترسی به ریشه دندان استفاده کنند. بنابراین، ممکن است در خطر ابتلا به بیماری های دهان مانند بیماری لثه یا حتی از دست دادن کامل دندان های خود باشید.

جراحی لیفت لثه یک عمل بی خطر است، به خصوص زمانی که با لیزر انجام شود. اما مانند سایر روش‌های جراحی، ممکن است عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد. معایب لیفت لثه …….

مزایای لیفت لثه ؟

اگر بخواهیم در ۴ مورد مزایای لیفت لثه را بیان کنیم باید به مارد زیر اشاره نماییم :

  • لیفت لثه، لبخند شما را متقارن تر می کند .
  • لیفت لثه می تواند ظاهر دندان ها و همچنین لثه های شما را بهبود بخشد.
  • لیفت لثه از بیماری لثه جلوگیری می کند.
  • درمان لثه نیاز به استراحت کمی دارد…………..

لیفت لثه به تعادل دندان و لثه شما کمک می کند . به سلامت و زیبایی دندانهای فرد کمک می کند . افرادی که بدنبال طراحی لبخند و درمان لبخند لثه ای هستند کاندیدای انجام لیفت لثه می باشند . همانطور که در بالا ذکر شد لیفت لثه نیز مانند هر عمل زیبایی دارای معایب و مزایایی می باشد که در مقالات زیادی توسط کلینیک دندانپزشکی آریانا به سوالاتی که در ذهن هر فردی قبل از انجام کار زیبایی و لیفت لثه پیش می آید پاسخ داده شده است. همچنین می توانید راجب به لیفت لثه و مزایای لیفت لثه بیشتر بدانید .

معایب لیفت لثه چیست؟

لیفت لثه با لیزر ؟

لیفت لثه به دو روش صورت می گیرد لیفت لثه با جراحی و لیفت لثه با لیزر .

لیفت لثه با لیزر : در این روش به جای استفاده از تیغ، برای لیفت لثه از لیزر استفاده می شود. به همین خاطر میزان خونریزی کمتر بوده و بیمار به خوردن مسکن های قوی و استراحت نیازی ندارد.

در این روش تجربه و مهارت دندانپزشک بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که این روش در کنار مزایایی که داشته، نیاز به دقت عمل فراوانی دارد. دندانپزشک با استفاده از وسیله ای ظریف و بسیار حساس، بدون آسیب به سایر بافت ها، اقدام به برداشتن مقداری از بافت لثه می نماید.

خوب است بدانید که این روش در کمتر از یک ساعت طول می کشد و دندانپزشک به منظور استفاده از لیزر، از داروی بیهوشی استفاده نمی کند. از آن جایی که در این روش از اشعه ایکس استفاده می شود، در مقایسه با روش لیفت لثه با تیغ بسیار راحت تر و کم هزینه تر می باشد.

لیفت لثه با تیغ بهتر است یا لیزر …………….

آیا لیفت لثه دائمی است؟

بنابراین لیفت لثه می تواند یک گام اساسی در بازیابی سلامت دندان و لبخند شما باشد. برای بیمارانی که نگران ناهمواری خط لثه هستند، هرگونه بافت اضافی لثه برداشته شده دوباره رشد نخواهد کرد. درمان های لیفت لثه نتایج طولانی مدتی را برای بیماران فراهم می کند. بیشتر اوقات، بیماران برای تغییر شکل لثه ها و بهبود لبخند لثه ای خود تحت این درمان قرار می گیرند.

برای بسیاری از بیماران، نتایج عمل لیفت لثه دائمی است و نیازی به تکرار ندارد. به طور معمول، لثه ها پس از شکل گیری دوباره رشد نمی کنند. بعید است که لثه های شما دوباره رشد کنند تا بالای دندان های شما را بپوشانند………………………..

 

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل