هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱

هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱

هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ : هزینه لیفت لثه بسته به میزان لثه ای که درمان می‌شود متفاوت است. هزینه درمان یک دندان به طور قابل توجهی کمتر از ایجاد تغییرات در کل خط لثه است.

هزینه جراحی لیفت لثه ۱۴۰۱ می تواند متفاوت باشد. در ایران، هزینه ها می تواند از سه میلیون و پانصد تا ده میلیون و پانصد متغیر باشد. هزینه های این عمل تا حد زیادی به کلینیک دندانپزشکی که انتخاب می کنید و نوع جراحی که انجام می دهید بستگی دارد. یافتن کلینیک های مقرون به صرفه ممکن است به شما در کاهش هزینه های کلی این عمل کمک کند. بنابراین توصیه می شود، فقط برای صرفه جویی در چند صد تومان به کلینیک دندانپزشکی با خدمات پایین و بی کیفیت نروید.

هزینه لیفت لثه بسته به میزان لثه ای که درمان می شود واینکه به صورت سنتی جراحی شود یا با لیزر، متفاوت است. هزینه درمان یک دندان به طور قابل توجهی کمتر از ایجاد تغییرات در کل خط لثه است. عوامل دیگری نیز می توانند بر هزینه لیفت لثه تأثیر بگذارند، از جمله درمان های تکمیلی و آرام بخش. از آنجایی که لیفت لثه می تواند به عنوان یک عمل زیبایی یا ترمیمی انجام شود، پوشش بیمه شما ممکن است بر قیمت کلی درمان تاثیر بگذارد.

آیا جراحی لثه برای شما مناسب است؟

لیفت لثه یا به نوعی جراحی لثه معمولا یک عمل زیبایی است. با این حال، یک جراحی جدی دندان محسوب می شود. بنابراین نباید لیفت لثه را انتخاب کنید مگر اینکه کاملاً به آن نیاز داشته باشید. در زیر برخی از مشکلاتی که جراحی لثه می تواند آنها را درمان کند ذکر شده است.

  1.  لبخند لثه ای، جایی که لثه، قسمت بالایی دندان ها را می پوشاند و دندانها کوتاه تر دیده می شوند.
  2.  فرورفتگی لثه، که باعث می شود دندان های شما خیلی بلند به نظر برسند.
  3.  لثه های ناهموار ناشی از ژنتیک، داروهای تجویزی یا مشکلات سلامتی.
  4.  زمانی که لثه ها بر اثر بیماری پریودنتال تغییر می کنند.) می باشد.

با توجه به این موارد لیفت لثه برای همه توصیه نمی شود. شما می توانید در مورد واجد شرایط بودن خود به عنوان کاندیدای این روش با دندانپزشک صحبت کنید. جراحی لثه معمولاً در بیمارانی که پوسیدگی جدی دندان دارند یا التهاب لثه دارند انجام می شود.

لیفت لثه برای کامپوزیت

همانگونه که مطلع هستید، کامپوزیت دندان از جمله روش های غیر تهاجمی بوده که انجام آن به سادگی و با هزینه خیلی پایین امکان پذیر است. از این روش با هدف رفع نقایص و ایرادات دندان ها استفاده می شود تا طرح لبخند زیباتری رقم بخورد. بدین ترتیب کامپوزیت یکی از راهکارهای محبوب جهت اصلاح و ترمیم دندان ها در میان افراد مختلف به شمار می رود. افرادی هستند که قسمت زیادی از لثه های آنها در هنگام خندیدن نمایان می شود.

به اصطلاح، اینگونه افراد دارای لبخند لثه ای می باشند. توصیه متخصصان دندانپزشک به این افراد، انجام جراحی لیفت لثه قبل از انجام کامپوزیت است.

لیفت لثه برای کامپوزیت چرا که این کار سبب می شود، این افراد نه تنها در هنگام لبخند زدن دندان های مرتبی داشته باشند، بلکه بخش کمتری از لثه های شان آشکار خواهد شد. در نتیجه فرد لبخند جذاب تر و دلنشین تری را تجربه می کند و اعتماد به نفس وی افزایش می یابد.

معایب لیفت لثه

جراحی لثه یک عمل بی خطر است، به خصوص زمانی که با لیزر انجام شود. اما درست مانند سایر روش های جراحی، ممکن است عوارض جانبی ناشی از جراحی نیز به همراه داشته باشد.
زمانی که بافت اضافی لثه را بر می دارید تا سطح بیشتری از دندان‌هایتان نمایان شود، احتمال ایجاد حساسیت برای دندان ها وجود دارد. همه دندان ها از هزاران منافذ ریز به نام توبول پوشیده شده اند که انتهای عصب را در خود جای می دهند. اگر آن منافذ پوشانده شده، به طور ناگهانی باز شوند، ممکن است کمی به دندان ضربه وارد کند. خوشبختانه، این حساسیت به مرور زمان بهبود میابد….

لیفت لثه معایب و عوارض دیگری نیز دارد که در این مقاله به توضیح بیشتر آن پرداخته ایم : معایب لیفت لثه……..

لیفت لثه با لیزر بهتر است یا جراحی؟

در گذشته دندانپزشکان از تیغ جراحی به منظور لیفت لثه استفاده می کردند. بدون شک درصد خطای این روش بسیار بالا بود و احتمال آسیب به دیگر بافت ها وجود داشت. در حالی که امروزه متخصصان استفاده از لیزر را پیشنهاد می دهند. چرا که عوارض لیزر بسیار کمتر بوده و این روش میزان خونریزی لثه را به حداقل می رساند. هم چنین به دلیل بهبودی سریع بافت های دندان، نیازی به استراحت و استفاده از مسکن های قوی احساس نمی شود. بنابراین بیمار می تواند به کارهای روزمره خود مشغول شود.

در حقیقت می توان گفت که استفاده از لیزر و انجام عمل جراحی برای لیفت لثه با مزایا و معایبی همراه است. با این وجود در خصوص بهتر بودن نحوه عملکرد آن ها نمی توان به پاسخ مطمئنی دست یافت. آن چه در این جا اهمیت دارد این است که دندانپزشک نظر خود را در خصوص بهتر بودن هریک از این روش ها ارائه دهد. زیرا گاهی لیزر پاسخگو نبوده و باید از تیغ جراحی استفاده شود. لیفت لثه با لیزر بهتر است یا جراحی؟……………..

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل