چه افرادی کاندید لمینت دندان می باشند؟

چه افرادی کاندید لمینت دندان می باشند؟

چه افرادی کاندید لمینت دندان می باشند؟ لمینت دندان چیست و چه قیمتی دارد؟

لمینت دندان، پوسته ای نازک است که بسته به نیاز اشخاص و عموما به قصد تغییر رنگ، اندازه، شکل و به طور کلی بهبود سیمای دندان ها، به سطح خارجی آنها چسبانده می شوند. لمینت دندان از لایه های نازک چینی ساخته می شود و به وسیله لایه ای چسبنده به روی مینای دندان متصل می گردد.

در واقع لمینت جایگزین سطح خارجی دندان طبیعی می شود. بر خلاف تصور همگان، لزوما برای ساخت لمینت نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت گزینش روش مناسب و دندانپزشک ماهر، عملیات آماده سازی برای جاگذاری لمینت ها بدون آسیب رساندن به دندان طبیعی اجرا خواهد شد. علاوه بر جنبه زیبایی، کارکرد درست لمینت دندان نیز اهمیت زیادی دارد. بنابراین در انتخاب دندانپزشک می بایست هوشیارانه تصمیم گیری کرد.

آیا من کاندید لمینت هستم ؟

افراد به دلایل مختلفی بدنبال لمینت دندانهای خود میروند . که در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آریانا به توضیح ان می پردازیم :

  • افرادی که دندانهای زرد رنگ و لکه دار دارند: لکه های زرد رنگ و قهوه ای رنگ : تغییر رنگ دندانها و یا اینکه کلا رنگ دندانهای شما زیبا نیست یکی از دلایلی است که میتوانید کاندید لمینت دندان باشید.
  • لب پر شدگی و شکستگی دندان : دندانهایی که دچار لب پریدگی و یا شکستگی های جزئی هستند البته شکستگی کامل دندان نباشد . قسمتی کوچک از دندان شکسته شده باشد . این افراد برای ترمیم و پوشاندن عیب دندانها کاندید لیمنت دندان می باشند.
  • دندانهای فرسوده : دندانهای فرسوده نیز کاندید مناسبی برای لمینت می باشد که البته قبل از انجام باید حتما با دندانپزشک مشورت کند.
  • دندانهای فاصله دار: افرادی که بین دندانهای انها فاصله می باشد . این افراد برای از بین بردن فاصله می توانند از لیمنت استفاده کنند.
  • نامرتب بودن دندانها : اگر فرد دندانهای نامرتب و کج و نا موزنی دارد برای از بین بردن نامرتبی دندانها لمینت گزینه مناسبی می باشد.
  • طراحی لبخند : طراحی لبخند و اصلاح لبخند از کارهای زیبایی برای داشتن چهره زیباتر می باشد که افراد برای داشتن دندانهای سفید برای زیباتر شدن لبخند خود می توانند از لمینت استفاده کنند . اگر دندان فرد هیچ عیب و ایرادی نداشته باشد و هدف طراحی لبخند می باشد . کاندید لمینت هستید.
  • ساییدگی دندانها : افرادی که دندانهایشان دچار ساییدگی شده است کاندید اناجم لمینت می باشند .
  • مصرف دارو در بارداری: افرادی که در بارداری به دلیل مصرف دارو دچار دندانهای بد رنگ شده اند.

مواردی که در بالا ذکر شد برای افرادی است که می خواهند دندانهای خود را لیمنت کنند .

چه افرادی نباید لمینت کنند ؟

نکته ای که باید دقت کرد و با دندانپزشک مشورت کرد که آیا فرد  کاندید لیفت لثه قبل از لمینت می باشد .  تعداد واحدهایی که میخواهد انجام دهد زیاد است و قصد دارد دندانهای بالا و پایین را کامل پوشش دهد. ابتدا باید عیب هایی مانند عفونت ریشه ، عصب کشی  یا اگر نیاز به ایمپلنت دندان  دارید و یا لیفت لثه دارد را درمان کنید و بر طرف نمایید سپس به سراغ لمینت بروید . بهترین فردی که می توانید در این مورد نظر دهد دندانپزشک می باشد.

البته باید ذکر کرد افراد اگر بدنبال قیمت هستند کامپوزیت قیمت کمتری نسبت به لمینت دارد . و تمامی معایبی که در بالا ذکر شد را پوشش میدهد.

قیمت کامپوزیت دندان  از لمینت دندان کمتر می باشد . البته لمینت و کامپوزیت تفاوت هایی نیز با هم دارند . که در مقاله دیگری به توضیح مفصل ان پرداخته ایم : تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان 

بهترین نوع لمینت دندان کدام است؟

بهترین نوع لمینت دندان کدام است؟ یکی از وجهه‌ های جذابیت، داشتن دندان‌هایی زیبا و سالم است. اگر به دنبال راه‌هایی برای تحقق این امر، به کمک روش لمینت دندان هستید، با ما همراه باشید.

لمینت لایه یا پوسته ای نازک است که منظور ترمیم دندانها و یا پوشاندن عیوب دندانها روی دندان ها قرار میگیرند و معمولا لیمنت در دو جلسه صورت میگیرد که در جلسه اول دندانپزشک قالب دندانها را میگیرد و در جلسه دوم که قالبها آماده شد انها را روی دندان قرار میدهد.

اما قیمت و انتخاب برند با کیفیت بسیار حائز اهمیت می باشد.

عمر لمینت دندان (عمر و ماندگاری لمینت دندان )

عمر و ماندگاری لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد و چکار کنیم ماندگاری بیشتری داشته باشد.
یکی از روش‌های برطرف کردن نواقص دندان و ایجاد ظاهری زیبا برای دندان‌ها، استفاده از لمینت دندان می‌باشد. روشی که نه تنها کمک فراوانی به ایجاد لبخندی زیبا و ظاهری آراسته می‌کند، بلکه از این طریق در افزایش اعتماد به نفس بسیاری از افراد نیز نقش موثری دارد. بنابراین لازم است که برای نگهداری بهتر از آن، علاوه بر دانستن طول عمر لمینت، از نکاتی نیز که سبب افزایش طول عمر آن می‌شود نیز آگاهی داشته باشیم:

طول عمر این روکش‌های زیبا، در مرحله‌ی اول به جنس آنها و سپس به رعایت نکات بهداشتی از جانب شما بستگی دارد.

در صورت مراقبت صحیح از لمینت دندان، این روکش‌ها می‌توانند بیش از ۱۲ سال نیز دوام داشته باشند و زیبایی دندان‌های شما را دو چندان کنند. اما در صورت عدم رعایت نکات ضروری و مراقبت‌های صحیح، نه تنها به سرعت تغییر رنگ خواهند داد، بلکه بیشتر از ۱۰ سال نیز ماندگاری نخواهند داشت.

 

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل