قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

هنگامی که بیماران به مطب دندان‌پزشکی مراجعه می‌کنند، اولین سوالی که معمولا در مورد ایمپلنت می‌پرسند این است که “هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟” سوالات در مورد قیمت ایمپلنت دندان بیشتر از سوالات در مورد درد بعد از عمل یا حتی میزان موفقیت عمل است.

با توجه به شرایط بد اقتصادی می توان گفت: ایمپلنت های دندانی ممکن است مقرون به صرفه تر از آن چیزی باشند که فکر می کنید. در این مقاله قبل از هر چیزی می خواهیم شما را تشویق کنیم که به قیمت ایمپلنت دندان به عنوان یک سرمایه گذاری به جای هزینه نگاه کنید.

در ظاهر، ایمپلنت دندان فوق العاده گران به نظر می رسد، به خصوص زمانی که با روش های جایگزینی(پروتزها و بریج ها) مقایسه شود. هرچند این دو جایگزین، معمولاً هر ۵ تا ۱۰ سال یکبار باید تعمیر یا تعویض شوند. هزینه این تعمیر و تعویض ممکن است از هزینه‌های انجام ایمپلنت‌ها، که می‌تواند مادام العمر باشد (تا زمانی که به درستی از آنها مراقبت کنید) بیشتر شود.

ایمپلنت همچنین از خراب شدن استخوان فک جلوگیری می کند اما پروتزها و بریج ها نمی توانند این کار را انجام دهند. ایمپلنت های دندانی یک راه حل قابل اعتماد و ماندگارتر از سایر جایگزین ها هستند. ایمپلنت ها برعکس (پروتزها و بریج ها) نیازی به کاهش یا آسیب رساندن به دندان های سالم باقی مانده شما ندارند.

عوامل تاثیر گذار بر ایمپلنت دندان

به طور کلی می توان گفت: قیمت ایمپلنت دندان بستگی دارد به پیچ فلزی یا سرامیکی، که به استخوان فک می‌رود و یک اباتمنت (قسمتی که تاج را به ایمپلنت متصل می کند) و خود تاج. زیرا تمامی این اقلام دارای جنس و قیمت جداگانه می باشند. بسیاری از بیماران همچنین به لیفت سینوس یا پیوند استخوان نیاز دارند تا استخوان فک به اندازه کافی سالم شود تا ایمپلنت ثابت بماند. این نیز به هزینه ها می افزاید. بر اساس بررسی هزینه موسسه سلامت انجمن دندانپزشکی ایران، هزینه هر ایمپلنت ( اباتمنت، تاج دندان) و سایر روش های ضروری متوسط بین ۴ تا ۱۰ میلیون تومان است.

 

قیمت ایمپلنت دندان کلینیک دندانپزشکی آریانا

 

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

اگر بیمه دارید، احتمالاً می خواهید بدانید که آیا بیمه، ایمپلنت دندان را پوشش می دهد یا خیر؟ پاسخ سر راست نیست بسیاری از شرکت های بیمه، ایمپلنت را یک خدمات انتخابی یا زیبایی می دانند و به این ترتیب، این روش تحت پوشش قرار نمی گیرد. با توجه به اینکه ایمپلنت های دندانی چقدر می توانند برای بسیاری از بیماران مفید باشند. با این حال بعضی بیمه ها هستند که بخشی از خدمات دندانپزشکی را پرداخت می کنند.

استفاده از طرح بیمه دندان می تواند به شما کمک کند کل مبلغی را که باید از جیب خود برای ایمپلنت دندان بپردازید، کاهش دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که همه طرح های بیمه دندان پوششی برای ایمپلنت دندان ارائه نمی دهند. حتی با وجود پوشش، همچنان باید انتظار داشته باشید که بخشی از هزینه را بپردازید، زیرا طرح های دندانپزشکی معمولا پوشش کاملی برای ایمپلنت ارائه نمی دهند. شرکت های بیمه تا ۵۰ درصد یا بیشتر برای دندان های کاشته شده پرداخت می کنند، به خصوص در صورت از دست دادن یک دندان. برای یک دهان پر از ایمپلنت دندان می‌تواند داستان متفاوت باشد، زیرا اکثر شرکت‌های بیمه حداکثر پرداخت سالانه، تنها ۷۰۰۰۰ میلیون دارند. البته هر بیمه دندانپزشکی متفاوت است. با کارشناسان بیمه خود صحبت کنید تا بدانید هزینه ایمپلنت دندان برای شما چقدر است و بیمه شما چه چیزی را پوشش می دهد. یا در مورد سایر گزینه های تامین مالی ایمپلنت دندان مطالعه کنید.

بیمه کاشت دندان 

اگر بیمه شما، کاشت دندان را پوشش می دهد. در نظر داشته باشید هر روش کاشت دندان کمی متفاوت خواهد بود. برخی از بیماران ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط بخواهند یک یا دو دندان جایگزین کنند. ملاحظات دیگر این است که آیا شما باید قبل از شروع فرآیند، دندان های طبیعی را بکشید یا به شکل دیگری خارج کنید. حتی برای شروع تخمین زدن هزینه (با یا بدون بیمه) باید با متخصص ایمپلنت دندان مشورت کنید.

بعد از اینکه با دندانپزشک خود مشورت کردید و دانستید که برای آماده شدن برای ایمپلنت و گذاشتن آن، چه باید کرد، احتمالاً می توانید پاسخ سوال خود را پیدا کنید که “هزینه ایمپلنت دندان با بیمه چقدر است؟”
مشاوره متخصص ایمپلنت به شما تخمین خوبی می‌دهد که هزینه‌های ایمپلنت‌ دندانی که در حال حاضر نیاز دارید چقدر خواهد بود. سپس از بیمه گر خود بخواهید در صورت امکان، اطلاعات مربوط به این موضوع را به صورت کتبی در اختیار شما قرار دهد. تا مطمئن شوید که هنگام فرا رسیدن روز عمل، غافلگیری ناخوشایند وجود ندارد.

هزینه کاشت دندان جلو ( ایمپلنت )

دندان‌های از دست رفته جلوی دهان بر زیبایی و اصلاح لبخند و چهره تاثیر بسزایی می گذارد. با این حال هزینه ایمپلنت دندان جلو معمولا با ایمپلنت دندان مولر یکسان است. گاهی اوقات هزینه ایمپلنت دندان جلویی به دلیل پیچیدگی تطبیق سایه و غیره می تواند کمی بیشتر باشد. اگر به خدمات دیگری نیاز دارید که در طول جراحی ایمپلنت انجام می شود، هزینه های اضافی مانند برداشتن دندان یا هر گونه پیوند استخوان وجود دارد. میانگین هزینه جایگزینی یک دندان با ایمپلنت دندان حدود ۱۰ میلیون تومان است. اما با این وجد بسته به نوع ایمپلنت هزینه ها متغیر می باشد مشاوره و دندانپزشک نسبت به انواع ایمپبنت دندان قیمت را مشخص می کنند .

قیمت ایمپلنت کامل

اگر شما کاندید کاشت ایمپلنت باشید ایمپلنت کامل و یا ایمپلنت واحدهای دندان در مقاله کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

چیزی که اکثر مردم در مورد ایمپلنت دندان با آن آشنا هستند، پروتزهای تک واحدی است که در بالا توضیح دادیم. اگرچه این مدل بسیار موثر است، اما هزینه ایمپلنت دندان کل دهان با این نوع ایمپلنت بسیار گران است. و جدا از هزینه ها، شما بحث عملی بودن را دارید. فک شما نمی تواند ۲۶ ایمپلنت جداگانه را تحمل کند. بنابراین هنگام بررسی ایمپلنت های تمام دهان بهتر است گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.
اولین گزینه ایمپلنت های دندانی All-on-4 است. یک جایگزین ساده مدرن که کم هزینه تر است. و سپس برای گزینه دوم، شما، بریج دندان دارید. که در اصل ترکیبی از ایمپلنت های دندانی و بریج های دندانی است.
برای روش All on-4، چهار تا شش ایمپلنت روی هر استخوان فک با فاصله کامل قرار داده می شود. سپس مجموعه ای ثابت از دندان های مصنوعی دائمی ممتاز که شبیه دندان های طبیعی شما هستند به ایمپلنت ها متصل می شوند. هزینه این نوع ایمپلنت متوسط بین ۸۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان برای یک مجموعه کامل متغیر است.
به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان کامل دهان می تواند کمی متفاوت باشد. وقتی شروع به تحقیق در مورد قیمت ایمپلنت های دندانی می کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که هزینه یک ایمپلنت می تواند از ۵۵ تا ۲۵۰ میلیون تومان متغیر باشد.

 

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل