قیمت لیفت لثه؟

قیمت لیفت لثه؟

قیمت لیفت لثه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. و به چند عامل بستگی دارد. ازجمله تخصص، میزان لثه ای که عمل می شود و موقعیت مکانی.

در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آریانا به بررسی قیمت لیفت لثه می پردازیم و به عواملی همچون مزایا و معایب و ماندگاری لیفت لثه و همچنین به

لیفت لثه برای کامپوزیت و لیفت لثه برای ایمپلنت اشاره ای کوتاه خواهیم داشت .

انواع  جراحی لیفت لثه

لیفت لثه یک گزینه عالی برای اصلاح مواردی مانند لبخند لثه ای، خط ناهموار لثه و بیماری پریودنتال است. مشکلات لثه می تواند نتیجه داروها، بهداشت نامناسب دهان و دندان یا حتی ژنتیک باشد.

  • لیفت لثه با جراحی : لیفت لثه به روش سنتی، با استفاده از چاقوی جراحی انجام می شود. در این روش بافت اضافی لثه از اطراف دندان برداشته می شود و بعد قسمت باقی مانده لثه با بخیه چسبیده می شود.
  • لیفت لثه با لیزر بسیار رایج شده است و یک روش معمول برای لبخند لثه ای است. لیزر باعث محافظت و بهبود سریعتر زخم می شود. گرمای لیزر می تواند منجر به خشک شدن، انعقاد و تبخیر شود که می تواند از خونریزی جلوگیری کند و گیرنده های درد را مهار کند. لیزر همچنین می تواند بافت را استریل کند و نیاز به پانسمان جراحی را کاهش دهد. لیزر بسته به میزان بافت لثه و تعداد دندانها از ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

قیمت جراحی لیفت لثه

قیمت جراحی لثه از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به چند عامل بستگی دارد ازجمله تخصص، میزان لثه ای که عمل می شود و موقعیت مکانی. انجام لیفت تمام دندان های جلویی در یک زمان ممکن است بین ۳میلیون و پانصد تا ده میلیون وپانصد تومان هزینه داشته باشد.

اگر بیمه دندانپزشکی دارید، ممکن است برخی از هزینه های درمان لیفت لثه را در صورتی که از نظر پزشکی ضروری تشخیص داده شود، پوشش دهد مانند پریودنتال.

رفع لبخند لثه ای یا خط لثه ناهموار معمولاً جنبه زیبایی محسوب می شود و بیمه آن را پوشش نمی دهد.
برای تامین مالی و هزینه لیفت لثه، به غیر از بیمه دندانپزشکی، بعضی از مطب‌های دندانپزشکی ممکن است یک برنامه مالی داخلی داشته باشند که می توانند به بیماران ارائه دهند. همچنین شرکت های تامین مالی شخص ثالث وجود دارند که بسیاری از مطب های پزشکی از آنها استفاده می کنند.

قیمت لیفت لثه
لیفت لثه برای ایمپلنت

لیفت لثه برای کامپوزیت

کامپوزیت یکی از کارهای زیبایی می باشد که بسیار محبوب می باشد. کامپوزیت برای طراحی لبخند و داشتن لبخند زیبا و چهره زیبا نیز کاربرد دارد . از خدمات زیبایی است که به دلیل قیمت ارزان تر از لمینت محبوبیت بیشتری دارد . . ماندگاری کامپوزیت تا ۱۰ سال تخمین خورده است . کامپوزیت از مواد رزین نازک تشکیل شده است . و در یک جلسه توسط دندانپزشک روی دندان فرد گذاشته می شود . اما چه افرادی قبل از کامپوزیت باید لیفت لثه انجام دهند.

برخی از افراد، علاوه بر داشتن دندان های بد رنگ، بد فرم و ناموزون دارای لبخند لثه ای هم هستند. یعنی، لثه های آن ها بیش از حد نرمال در زمان لبخند زدن، دیده می شود. این افراد می توانند از کامپوزیت برای برطرف کردن عیوب و نواقص دندان های خود استفاده کنند اما این عمل، تاثیری در میزان دیده شدن لثه ها ندارد.
به همین دلیل، این افراد، متقاضی انجام جراحی لثه هستند. مهمترین مزیت جراحی لثه این است که سبب می شود اکثر بخش لثه در زمان لبخند زدن، مخفی بماند. البته باید این نکته را یادآوری کنیم جراحی لثه که به آن کانتورینگ هم می گویند یک عمل اجباری نیست و فرد به انتخاب خود آن را انجام می دهد. یعنی دندانپزشک، هیچ ضرورتی برای انجام آن ندارد. البته اجباری نبودن آن برای افراد عادی است و افراد مبتلا به بیماری پریودنتال، بهتر است لیفت لثه برای کامپوزیت را انجام دهند. چرا که یک روش درمانی برای آن ها محسوب می شود.

لیفت لثه برای ایمپلنت

ایمپلنت دندانها نوعی ریشه مصنوعی دندانها است که برای نگه داشتن تاج دندان یا پل جایگزین، در فک فرد قرار می گیرد. در واقع ایمپلنت های دندانی ساختارهایی مصنوعی هستند که جراح دندان در استخوان فک فرد قرار می دهد. اگر فردی یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، ممکن است به ایمپلنت نیاز داشته باشد.

ایمپلنت دندانی گزینه ای مناسب برای همه افرادی است که به نحوی دندانی یا دندان های خود را از دست داده اند. نحوه از دست رفتن دندانها چه بر اثر بیماری پریودنتال باشد و چه بر اثر وارد شدن ضربه، چه به دلیل پوسیدگی باشد یا به دلیل بهداشت نامناسب دندان، ژنتیک و… ایمپلنت دندانها یک راه حل در دسترس برای جبران ضایعه پیش آمده است.

افرادی که لثه های آن ها بیش از حد نرمال در زمان لبخند زدن، دیده می شود. و دارای لبخند لثه ای هستند و فرم خندیدن و لثه هایشان زیبا نیست کاندید درمان لبخند لثه ای هستند و قبل از انجام ایمپلنت باید لیفت لثه برای ایمپلنت را انجام دهند.

ماندگاری لیفت لثه

ماندگاری  طول عمر لیفت لثه از سوالات مهمی است که حتما افراد قبل از انجام جراحی لثه می پرسند . همچنین ممکن است این سوال پیش اید آیا لیفت لثه دائمی است؟

در پاسخ به آن باید ذکر کنم که لیفت لثه دائمی می باشد و نیازی به انجام مجدد آن نیست . بدن انسان در برابر زخم ها به خوبی بهبود پیدا می کند و در رشد اعضای بدن به عقب تر از ان بسیار بد می باشد و این دلیل خوبی برای دائمی شدن لیفت لثه می باشد.

مزایا و معایب لیفت لثه

اما انچه که باید در مورد لیفت لثه باید بدانید  معایب لفت لثه  و مزایای لیفت لثه   می باشد.

• با استفاده از جراحی لیفت لثه می توان به ظاهر دندان ها بهبود بخشید و به منظور زیبایی خط لبخند، دندان ها را بلند و کوتاه کرد.
• با لیفت لثه می توان به درمان بیماری های لثه از جمله پریودنتال با بلند تر کردن تاج دندان پرداخت.
• لیفت لثه یکی از درمان های زیبایی با نتیجه دائمی محسوب می شود.
• با استفاده از لیفت لثه اعتماد به نفس افراد افزایش یافته، چرا که این کار از نمایان شدن بخش زیادی از لثه آنها جلوگیری می کند.
• این جراحی کمک زیادی به متناسب شدن لثه های نامتقارن خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 9 صبح الی 20 شب
یکشنبه : 9 صبح الی 20 شب
دوشنبه : 9 صبح الی 20 شب
سه شنبه : 9 صبح الی 20 شب
چهارشنبه : 9 صبح الی 20 شب
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل